Obraz: A Corner of the Garden at Montgeron, 1876-7 (oil on canvas) / Claude Monet | Obrazy, prodej obrazů CZ
+421 915 090 055 info@umenisveta.cz

Obraz A Corner of the Garden at Montgeron, 1876-7 (oil on canvas)

AUTOR/-KA: Claude Monet
Claude Monet (14.11.1840 - 07.02.2010)
Claude Oscar Monet bol významným francúzskym maliarom. Je považovaný za zakľadateľa umeleckého smeru impresionizmu.

Cieľom Moneta a impresionizmu vôbec bolo zachytiť predmet v tej podobe, ako sa javí v určitom okamihu. Monetove obrazy sú plné žiarivých farieb a odrazov, akoby naplnených svetlom.

Jedno z Monetovych prvých výnimočných diel sú Ženy v Záhrade. Monet opätovne zobrazoval tie isté motívy v rozličnom osvetlení – Most v Argenteuil (1874), parížska Stanica Saint-Lazare (1876/77), Katedrála v Rouene ( okolo 1893) a Lekná (po roku 1899),vyčerpával tak možnosti impresionizmu až do samej hranice.

Na prvú impresionistickú výstavu poslal Monet dvanásť obrazov, z ktorý sa jeden volal Impresion, soleil levant (Dojem, východ slnka), podľa ktorého pomenoval pobúrený kritik Louis Leroy túto skupinu umelcov.

V neskorších rokoch začal vytvárať celé cykly s rovnakým námetom zobrazeným v rôznych denných hodinách. Takto vznikali jeho nekonečné variácie na Kôpky sena, Topole, Rouenskú katedrálu a na Temžu. Jeho posledný a najväčší cyklus Lekná sa považuje za neskoré vyvrcholenie impresionizmu.

Experimentácia s farbou a svetlom postavila Moneta do vedúcej pozície impresionizmu; dominancia farieb ovplyvnila diela mnohých umelcov a dala impulz pre vznik abstraktného umenia.

Aj keď bol Monet známy svojimi krajinkami, bol aj maliarom moderného života.
Vyberte si tlač a úpravu OBRAZU:
1. TLAČ:
Tisk na plátno + natáhnutí na rám ?
Tisk na plátno a natažení na rám

Obrazy tištěné na plátně jsou prostě krásné! Vypadají jako originál, a stojí zlomek ceny. Obrazy jsou tištěny na kvalitním plátně špičkovou digitální technikou a natažené na dřevěný, tzv.. "slepý" rám. Obraz bude mít tloušťku 2 cm a můžete si ho rovnou pověsit na zeď. Dodáme vám jej včetně úchytky na zavěšení. Rovněž Vám ho můžeme zarámovat.


Můžete si vybrat, zda chcete tisknout pouze samotný motiv, nebo i bílou obrubu kolem, jako na některých motivech.

Otevřít velkou fotku v novém okně

Na Fotografický papier saténový ?
Tisk na fotografický papír saténový (260g)

Dokonale věrný tisk reprodukce originálního obrazu. Špičkové barvy, dlouhá trvanlivost a příjemný, saténový povrch (ani lesklý ani matný). Nejmodernější technologie vytváří krásné, barevně věrné a detailní reprodukce originálních obrazů.

Taková reprodukce na papíře se dá dále upravovat - polaminovať, nalepit na různé materiály (lehká pěnová deska, tvrdá plastová deska), nebo ji pouze pěkně vložit do pasparty a zarámovat. V případě zájmu se informujte na:

info@umenisveta.cz alebo + 421 915 09 00 55

Na prírodný, muzeálny papier ?
Tisk na přírodní, muzejní papír (250g)

Exkluzivní tisk na vysokokvalitný archivní muzejní papír určený k nejdokonalejší a nejpřirozenější reprodukci uměleckých děl s extrémní trvanlivostí (50-100 let) a velmi působivým výsledkem. PH neutrální, bavlněný, nenatíraný papír, s matným povrchem a velmi jemnou strukturou. 
Pokud požadujete pouze nejvyšší kvalitu, tohle je úprava pro vás. 

2. LAMINACE:
Lesklá ?
Laminace Lesklá

Jednoduché prodloužení životnosti obrazu? Nechte si ho polaminovat! Laminace je dokonale průhledná speciální folie, nanesená za tepla na povrch obrazu.

Lesklá laminace oživí barvy obrazu, udělá je sytější, živější. Polaminovaný obraz si můžete u nás zarámovat. Laminaci múžete kombinovat se všemi převedeními, i s plátnem. Pre detail kliknite na obrazok - otvorí sa v novom okne >

Saténová ?
Laminace Saténová

Jednoduché prodloužení životnosti obrazu? Nechte si ho polaminovat! Laminace je dokonale průhledná speciální folie, nanesená za tepla na povrch obrazu.

Saténová laminace vytvoří na povrchu obrazu krásný, pololesklý (chcete-li polomatný) povrch a chrání ho před poškozením. Polaminovaný obraz si můžete u nás zarámovat. Laminaci múžete kombinovat se všemi převedeními, i s plátnem.  Pre detail kliknite na obrazok - otvorí sa v novom okne >

Laminácia saténová

Matná ?
Laminace Matná

Jednoduché prodloužení životnosti obrazu? Nechte si ho polaminovat! Laminace je dokonale průhledná speciální folie, nanesená za tepla na povrch obrazu.

Matná lamináce zabraňuje nežádoucím odleskům a chrání obraz před poškozením. Polaminovaný obraz si můžete u nás zarámovat. Laminaci múžete kombinovat se všemi převedeními, i s plátnem. Pro detail klikněte na obrázek - otevře sa v novém okně >

Laminácia matná

Se strukturou plátna ?
Laminace Se strukturou plátna

Jednoduché prodloužení životnosti obrazu? Nechte si ho polaminovat! Laminace je dokonale průhledná speciální folie, nanesená za tepla na povrch obrazu

Laminace se Strukturou plátna vytvoří na povrchu obrazu výraznou, pololesklou strukturu malířského plátna. Každá reprodukce múže vypadat jako na plátně! Polaminovaný obraz si múžete nechat u nás zarámovat. Laminaci múžete kombinovat se všemi převedenímiPre detail kliknite na obrazok - otvorí sa v novom okne >

Laminácia so štruktúrou plátna

So štruktúrou popraskaného laku ?
Laminácia so štruktúrou popraskaného laku

Jednoduché predĺženie životnosti obrazu ? Nechajte si ho polaminovať. Laminácia je za tepla nanesená, dokonale priehľadná fólia na povrchu obrazu.

Laminácia so štruktúrou POPRASKANÉHO LAKU vytvorí na povrchu výraznú, pololesklú štruktúru, ktorá vyzerá ako popraskaný maliarsky lak starých obrazov. Polaminovaný obraz si môžete dať zarámovať. Lamináciu môžete kombinovať s viacerými úpravami. Pre detail kliknite na obrazok - otvorí sa v novom okne >

So štruktúrou dreva ?
Laminácia so štruktúrou DREVA

Jednoduché predĺženie životnosti obrazu ? Nechajte si ho polaminovať. Laminácia je za tepla nanesená, dokonale priehľadná fólia na povrchu obrazu.

Laminácia so Štruktúrou plátna vytvorí na povrchu výraznú, pololesklú štruktúru maliarskeho plátna. Každá reprodukcia tak môže vyzerať skoro ako na plátne! Polaminovaný obraz si môžete dať zarámovať. Lamináciu môžete pridať i k úpravám 3 a 4. Pre detail kliknite na obrazok - otvorí sa v novom okne >

Laminácia so štruktúrou DREVA

So štruktúrou kože ?
Laminácia so štruktúrou KOŽE

Jednoduché predĺženie životnosti obrazu ? Nechajte si ho polaminovať. Laminácia je za tepla nanesená, dokonale priehľadná fólia na povrchu obrazu.

Laminácia so štruktúrou KOŽE vytvorí na povrchu výraznú, pololesklú štruktúru pripomínajúcu zvráskavený povrch klasickej kože. Polaminovaný obraz si môžete dať zarámovať. Lamináciu môžete pridať i k úpravám 3 a 4. Pre detail kliknite na obrazok - otvorí sa v novom okne >

Laminace se múže použíti s úpravou 3
3. PODLEPENIE OBRAZU
Na ľahkú dosku (biela, 10mm) ?
Nalepení na lehkou desku

Chcete svůj obraz nebo plakát jednoduše zavěsit na zeď, na kratší dobu? Nechte si ho nalepit na moderní, lehkou sendvičovou tabuli - tzv.. Kapaplast, tloušťky 10 mm. Takto upravený obraz váží pár gramů, i při větších rozměrech. Snadno se s ním manipuluje, či dále upravuje. K této úpravě doporučujeme ještě přidat laminace obrazu, pro dokonalý výsledek. Pokud chcete boky zabarvit do jiné barvy než původní, napište to do poznámky při objednávání.

Pokud hledáte trvalejší úpravu, volte nalepení na Tvrdý plast.

 
Na tvrdý plast - biely (5mm) ?
Nalepení na tvrdý plast

Chcete svůj obraz nebo plakát jednoduše zavěsit na zeď? Nechte si ho nalepit na moderní, tvrdou plastovou tabuli - tzv.. Komatex, tloušťky 5mm. Takto upravený obraz má formu pevné ale ohebné desky, i při větších rozměrech. K této úpravě doporučujeme ještě přidat laminace obrazu, pro dokonalý výsledek. Pokud chcete boky zabarvit do jiné barvy než původní, napište to do poznámky při objednávání.

Otevřít velkou fotku v novém okně

Na tvrdý plast - čierny (5mm) ?
Nalepení na tvrdý plast ČERNÝ

Chcete svoj obraz, či plagát jednoducho zavesiť na stenu? Nechajte si ho nalepiť na modernú, tvrdú ČIERNU plastovú tabuľu - tzv. Komatex, hrúbky 5mm. Takto upravený obraz má formu pevnej ale ohybnej dosky, i pri väčších rozmeroch.  K tejto úprave odporúčame ešte pridať Lamináciu obrazu, pre dokonalý výsledok.

Otvoriť veľkú fotku v novom okne

Zadejte rozměry obrazu:
Šířka: x Výška: cm

Umelecká reprodukce

Umelecká reprodukce je ťištěná na kvalitní, tvrdý a hladký papír. Nejmodernější technologie tisku vytváří krásné, barevně věrné a detailné reprodukce originálních obrazu.

Tuto reprodukci na papíru vám múžeme dále upravit - polaminovat, nalepit na túzné materiály (lehká deska, tvrdá plastová deska), nebo ji vložit do rámu. Pro rámování klikněte na ZARÁMOVAT OBRAZ, nebo nás kontaktujte: 

info@umenisveta.cz alebo +421-915 09 00 55